NAJCZĘSTSZE BŁĘDY POPEŁNIANE PRZEZ WŁAŚCICIELI STRON INTERNETOWYCH


url

Bardzo często właściciele firm nie przywiązują wagi do swoich stron internetowych. Brak dostosowywania się strony do urządzeń mobilnych, nieciekawa i przestarzała szata graficzna, brak możliwości dynamicznego zarządzania treścią strony, niedziałające odnośniki, czy niewłaściwe dane kontaktowe – to jedne z najczęstszych problemów popełnianych przez właścicieli stron internetowych.

 

Na co zwrócić uwagę przy budowaniu naszej strony?
Duża część ludzi zlecających zaprojektowanie strony uważa się za ekspertów w tej dziedzinie, wymuszając na profesjonalistach podejmowanie działań, które w rezultacie nie wychodzą tak jak by sobie to wyobrażali. Zlecając zaprojektowanie strony internetowej profesjonalnej firmie pamiętaj, że zajmują się tym codziennie i doskonale wiedzą jak powinna wyglądać profesjonalna strona, która nie odstraszy twoich klientów. Jakie są więc błędy, które często klienci popełniają przy budowaniu strony oraz już po jej wdrożeniu?

 
1. Niechęć do inwestycji w nieco droższe strony responsywne.
Strony zbudowane w oparciu o technikę responsywną są nieco droższe niż tradycyjne witryny, aczkolwiek korzyści z posiadania strony, która automatycznie dostosuje się do okna przeglądarki urządzenia z którego klient ją przegląda są ogromne. Zapoznaj się z najważniejszymi informacji dla stron responsywnych.

 
2. Zlecenie wykonania szaty graficznych strony dla grafika o małych umiejętnościach.
Bardzo często klienci przesyłają do nas projekty wykonane przez inne firmy, których umiejętności projektowania są na bardzo niskim poziomie. Nie popełniaj tego błędu i zlecaj wykonanie projektu tylko przez renomowane firmy, które wykonają bardzo innowacyjną i profesjonalną szatę graficzną dla Twojej strony internetowej. Sprawdź jakiej wysokiej klasy projekty wykonuje nasza firma.

 
3. Zainwestuj w odpowiednią domenę oraz profesjonalną pocztę.
Klienci z łatwością muszą zapamiętywać domenę Twojej strony internetowej oraz poczty firmowej, dlatego pamiętaj o wybraniu odpowiedniej domeny dla Twojej strony internetowej. Nie wiesz jak założyć profesjonalną pocztę? Napisz do nas!

 

4. Niedziałające odnośniki / Błędy 404.
Pamiętaj, aby każda z podstron działała poprawnie. Potencjalni klienci odwiedzający Twoją stronę chcą się o Tobie dowiedzieć jak najwięcej, nic tak nie irytuje jak brak możliwości poznania Twojej oferty.

 
5. Ciężkie elementy / animacje flash.
Nikt nie chce czekać, aż Twoje animacje na stronie się załadują. Musisz Pamiętać, aby Twoja strona szybko się ładowała.

 
6. Dźwięk w tle.
Większość odwiedzin stron, na których automatycznie słyszymy irytującą muzyczkę kończy się zamknięciem karty. Co jest jeszcze gorsze? Muzyka której nie da się wyciszyć.

 
7. Brak web usability.
Przemyśl dokładnie, gdzie ma się znaleźć nawigacja. Postaw się w roli klienta – nie pozwól ,aby ten musiał się zastanawiać jak nawigować po Twojej stronie.

 
8. Błędy ortograficzne.
Od razu zostajesz zapamiętany jako niedbaluch, czy takie wrażenie chcesz wywrzeć na swoim potencjalnym kliencie?

 
9. Wyskakujące reklamy.
Nikt nie lubi reklam, a w szczególności bardzo inwazyjnych, do tych zaliczamy te, które wyskakują na środku ekranu. O swoich promocjach możesz powiadomić klientów w bardziej subtelny sposób.

 
10. Błędy w danych firmy.
Zdarza się, że zmieniamy numer, albo adres e-mail. Pamiętaj, że ten ma być zawsze aktualny, jeżeli klient będzie dzwonił na numer, który jest niedostępny może uznać, że Twoja firma już nie działa.

 

 

Masz już stronę, która zawiera błędy lub chciałbyś zmienić jakieś jej komponenty?
Skontaktuj się z nami! Jesteśmy profesjonalistami, którzy mogą Ci pomóc w każdej chwili!

 

Na podstawie: netbe.pl/blog/bledy-na-stronie-przez-ktore-tracisz-klientow/

 

 Masz wrażenie, że Twoja strona jest niewłaściwie wykonana? Napisz do nas, a zajmiemy się jej sprawdzeniem!